Zafir Berisha e quan të pafytyrë dhe legen Agim Veliun

Deputeti i Nismës për Kosovën, Zafir Berisha i ka komentuar deklaratat e kryetarit të Podujevës, Agim Veliu për zbardhjen e vrasjeve politike në Kosovë.

Berisha e ka quajtur të pafytyrë Veliun, duke thënë se e ka gjetur momentin që po afrohen zgjedhjet, për të kërkuar zbardhje të këtyre rasteve, transmeton lajmi.net

“Sa të pafytyrë ! Gati 3 vite ka që e kanë pushtetin, tash kur po afrohen zgjedhjet kërkojnë që të zbardhen “vrasjet politike” !? Çfarë legena, ende dëshirojnë të përfitojnë politikisht me fatkeqësitë e njerëzve”, ka shkruar në facebook Zafir Berisha.

Lexo postimin e plotë:

Sa të pafytyrë !

Gati 3 vite ka që e kanë pushtetin, tash kur po afrohen zgjedhjet kërkojnë që të zbardhen “vrasjet politike” !?

Shtrohet pyetja, kush është duke i ndalë me i zbulu vrasësit dhe me i nxjerrë para drejtësisë.

Këto poshtërsira politike nuk besojë se mund të shiten më, tek qytetarët e stërlodhur që nga paslufta me k,si mualife.