YouTube bllokon mediat shtetërore ruse

Platforma YouTube ka njoftuar se ka bllokuar qasjen në kanalet e lidhura me mediat shtetërore ruse.

Gjigandi i transmetimit të videove iu referua politikës për bllokimin e përmbajtës që mohon ose banalizon ngjarjet e dokumentuara.

YouTube tha se pushtimi rus i Ukrainës bie nën këtë politikë dhe se do të bllokojë qasjen në kanalet, duke përfshirë Russia Today dhe Sputnik.

Artikulli paraprakBiden paralajmëron Luftën e Tretë Botërore: Përplasja NATO-Rusi, katastrofike!
Artikulli tjetërRusia kufizon qasjen në Instagram, kërkon që Meta të emërohet “organizatë ekstremiste”