VIDEO/ Momenti i arrestimit të këngëtares Elsa Lila, me pranga në duar

Janë publikuar pamjet e arrestimit të këngëtares shqiptare Elsa Lila si pjesë e një grupi kriminal në Itali.  Mësohet se ky grup vepronte midis provincave të Viterbos dhe asaj të Romës.

Gjatë ndërhyrjes së kryer për 13 urdhra paraburgimi, u arrestuan 9 persona pasi ka dyshime të forta se ata janë pjesë e një grupi kriminal që trafikon drogë në sasi të mëdha.

Mes të arrestuarëve është edhe këngëtarja shqiptare Elsa Lila.

Abcnews.al, mëson se është arrestuar këngëtarja shqiptare Elsa Lila. Ajo është kapur nga policia e Romës si pjesë e një grupi që trafikonte drogë.

Bëhet e ditur se grupi ishte i përbërë nga shqiptarë dhe italianë. Përveç këngëtares shqiptare janë të arrestuar edhe disa boksierë shqiptarë.

Gjithsej në këtë operacion janë arrestuar 13 persona. I përfshirë është edhe boksieri Petrit Bardhi, i njohur si “Titty”.

Emri i këtij të fundit dali edhe gjatë një operacioni tjetër në korrik të vitit 2015 në një operacion të mëparshëm të Gico della Guardia di Finanza.

Artikulli paraprakMësohen emrat e zyrtarëve të shkarkuar nga MPJD-ja
Artikulli tjetërPodujevë: Kanoset zyrtarja policore, i dyshuari në arrati