Vetëvritet koloneli i FSK-së nga Podujeva

Një pjesëtar i FSK-së, dyshohet se ka bërë vetëvrasje në parkun e Dragodanit në Prishtinë, gjatë ditës së sotme.

Portali PodujevaPRESS.net, ka mësuar nga burimet e saja se viktima ka qenë kolonel në FSK, dhe se ai është nga Podujeva. PodujevaPRESS ka mësuar se ai është Gyner Murati

Policia e Kosovës ka konfirmuar se një vetëvrasje ka ndodhur sot pasdite.

“Rreth orës 16:00, në parkun e Arbërisë në Prishtinë, një person është vetëvrarë me armë zjarri. Ekipi mjekësor ka konstatuar vdekjen e personit mashkull 47 vjeç. Njësitë e nevojshme policore janë në vendngjarje dhe janë nisur një hetim për rrethanat qe karakterizojnë ngjarjen”, ka deklaruar për Reporteri.net Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës.

Portali ka siguruar edhe foton e të ndjerit:

Gyner Murati