Vëllezërit Xhaka bashkohen në Ligën Premier, Taulanti pranë transferimin në Angli

Taulant Xhaka duket se nuk do të kthehet në Basel.

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë po kalon pushimet në Londër pranë vëllait të vogël Granitit.

Por edhe Taulanti mund të bëhet pjesë e kampionatit anglez Ligës Premier.

Është skuadra e madhe angleze, West Ham United që po kërkon transferimin e Xhakës në Ishull.

Mediat zvicerane kanë shkruar se West Ham është e gatshme të dalë me një ofertë serioze në drejtim të Baselit për Xhakën, transmeton Telegrafi.

Artikulli paraprakKlopp dhe Guardiola: Liverpool-M.City ndeshje e madhe
Artikulli tjetërZbulojeni cili vend tani po e feston Vitin e Ri 2017 (Foto)