Ulja e pagës për policët e Kosovës, reagon Daut Haradinaj!

Kryetari  i Komisionit për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e Forcës së Sigurisë së Kosovës, Daut Haradinaj ka shprehur shqetësimin e tij rreth informacioneve të fundit rreth uljes së pagave për Policinë e Kosovës.

Sipas tij, do të ishte mirë që ministri i Punëve të Brendshme, Skender Hyseni të thirret në Komision dhe të sqarojë rreth kësaj cështje, raporton Indeksonline

“Policia e Kosovës rrezikon që t’iu ulet paga dhe atyre sipas parashikimeve do tu ulen rrogat për 100 euro. Pra, do të ishte mirë të thirrej ministri për të parë se cila pjesë i sanksionon policët dhe ne si komision do te duhej te shohim si është puna”, ka thënë Haradinaj gjatë mbledhjes së sotme. /Indeksonline/

Artikulli paraprakAvokati i Popullit shpreh shqetësime për faturimin e ujit
Artikulli tjetërZyrtari i lartë i LDK’së: Ndarja e Kosovës mund të del në tryezën e bisedimeve