Trusti kalon në Komision, shkon në Kuvend

Komisioni për Buxhet, Punë dhe Transfere, ka miratuar kalimin e propozimit për tërheqjen e 30 përqind të Trustit.

Nga nëntë vota, katër ishin për, tri kundër dhe dy abstenime.

Nga Lëvizja Vetëvendosje abstenuan Visar Korenica dhe Eman Rrahmani.

Pas këtij votimi, projektligji shkon për në Kuvend.

Artikulli paraprak23-vjeçari kërcënon dhe rrah gruan e tij, ajo e denoncon në Polici
Artikulli tjetër​Besnik Tahiri: Në këtë krizë, tërheqja e Trustit është zgjidhje e drejtë