Trotuaret e qytetit ende të papastruara (Video+Foto)

Gjendja e trotuareve në qytetin e Podujevës vazhdon të jetë jo e mirë, ato janë përplotë borë e cila nuk është larguar e gjitha por vetëm sipërfaqësisht, shkruan PodujevaPRESS.

Qytetarët po kanë probleme të lëvizin lirshëm sidomos fëmijët dhe personat në moshë, pasi që bora nuk është e ngjeshur e as larguar siç duhet, ndërsa sot janë para eskavator të rrinë parkuar qytetit.

Pavarësisht që këto dy apo tri ditë temperaturat janë ngritur, sinoptikët kanë paralajmruar se reshjet e borës do të kthehen gjatë fundjavës dhe do të vazhdojnë për një jave të plotë./PodujevaPRESS/.

 

 

Artikulli paraprakMjekët të paguhen sipas punës
Artikulli tjetërEkonomia gjermane në kurs të fuqishëm rritjeje