Trofeu i UEFA Super Cup arrin në Shkup

Trofeu i UEFA Super Cup do të ekspozohet në Shkup

Trofeu i cili do t’i jepet fituesit në UEFA Super Cup, finalja e të cilit këtë vit do të luhet në arenën kombëtare “Telekom Arena” në Shkup, do të ekspozohet në Plajën para Shtëpisë së futbollit në Shkup, përcjell Gazeta Express.

Kupa për të cilën do të luajnë, fituesit e Ligës së kampionëve dhe Ligës së Evropës, do të eksponohet prej orës 9 deri në ora 18. Ndeshja e UEFA Super Kupës do të luhet më 8 gusht të këtij viti.