Tevez do ta zhdukte këtë intervistë po të mundte

Carlos Tevez ka kaluar në Shanghai Shenhua ku do të paguhet për 40 milionë në vit.

Në të shkuarën Tevez kishte dalë kundër lojtarëve që luajnë vetë për para,transmeton Telegrafi.

“Jam lodhur nga futbolli, jam lodhur nga njerëzit që punojnë në futboll. Futbolli është vetëm për para dhe mua nuk më pëlqen kjo,” ka thënë Tevez.

Ai këto fjalë i kishte thënë në vitin 2010.

Tevez është lojtari më i paguar në histori të futbollit. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakPolitika, larg duart nga arsimi
Artikulli tjetërTevez prezantohet si lojtar i Shanghai Shenhua