Tërhiqet shorti i Ligës së Kampionëve, super ndeshje në çerekfinale

Janë përcaktuar çiftet çerekfinale të Ligë së Kampionëve

Shorti i çerekfinales së Ligës së Kampionëve ka përcaktuar super përballje. Bayern Munich do të përballet me Real Madridin, derisa Juvntus me Barcelonën.

Kurse,  takimet tjera do të luhen mes Atletico Madridit dhe Leicester Cityt dhe Borussia Doermundit dhe Monacos. /Express/