Të reshurat e borës në Podujevë, kryetari i komunës ka këtë mesazh për qytetarët

Kryetari i komunës së Podujevës Shpejtim Bulliqi përmes një statusi në facebook ka shkruar se reshjet e parreshtura të borës dy ditët e fundit po e vështiresojnë qarkullimin e veturave në komunikacion, transmeton PodujevaPRESS.net

Ai ka treguar se të gjitha ekipet e Komunës janë në terren për pastrimin e rrugëve dhe po punojnë pa u ndalur për zhbllokim të rrugëve dhe qarkullim normal në trafik.

Ky është mesazhi ti tij:

Reshjet e parreshtura të borës dy ditët e fundit po e vështiresojnë qarkullimin e veturave në komunikacion.

Të gjitha ekipet e Komunës janë në terren për pastrimin e rrugëve dhe po punojnë pa u ndalur për zhbllokim të rrugëve dhe qarkullim normal në trafik.

Meqenëse reshjet janë të vazhdueshme ju bëj apel të keni kujdes të shtuar dhe të shmangni daljet e panevojshme.