Spektagel golash por pa fitues në ndeshjen Trepça 89 – Llapi

Trepça ’89 dhe Llapi kanë ndarë pikët pas një ndeshje spektakolare në “Riza Lushta”.

Ishte kjo përballje e vlefshme për xhiron e 11-të në Albi Mall Superligën e Kosovës, e cila u mbyll me barazim 3-3.

Mitrovicasit tre herë krijuan epërsinë, por poduejvasit arritën që të barazonin sa herë që gjendeshin në disavantazh.

Me këtë barazim, tani ’89-shi ka dhjetë pikë të mbledhura dhe pozicionohet në vendin e shtatë në tabelë.

Në anën tjetër, Llapi ka 13 pikë në pozitën e pestë.

Artikulli paraprakMoti për pesë ditë në Podujevë
Artikulli tjetërBanka Qendrore e Kosovës me njoftim të rëndësishëm për të gjithë ata që kanë kredi në bankat e Kosovës