Sesioni pranveror i Kuvendit fillon më 15 janar

Sesioni pranveror i Kuvendit fillon më 15 janar.

Kuvendi i Kosovës pritet t’i kthehet punës në pjesën e dytë të muajit janar. Seanca e fundit e mbajtur më 30 dhjetor ku u miratuen ndryshimet në Ligjin për Veteranët shënoi edhe fundit e sesionit vjeshtor. Kësisoj, sesioni pranveror pritet të fillojë pas dy javë, transmeton Indeksonline.

Monitoruesit e punës se Kuvendit kanë kritkuar punën e legjislativit. Madje, thuhet se agjenda legjislative për këtë vit është plotësuar në mase të vogël. Kjo legjislaturë për shkak të zhvillimeve në Kuvend dhe jashtë tij, cilësohet si ndër më të dobëtat.

Në këtë sesion, Kuvendi pritet të sfidohet më tema të mëdha sic është cështja e marrëveshjes për demarkacion me Malin e Zi./Indeksonline/

Artikulli paraprakBE’ja përgënjeshtron Qeverinë për liberalizimin e vizave
Artikulli tjetërZyrtare: Julian Draxler në PSG