Rrivarrimi i heroit kombëtar, Zahir Pajaziti (Foto+Video)

Nën patronatin e kryeministrit të Republikës së Kosovës, Isa Mustafa,  është organizuar ceremonia e rivarrimit dhe Akademia Përkujtimore në 20- vjetorin e vrasjes së Heroit Kombëtar Zahir Pajaziti.

Rivarrimi i Heroit Kombëtar Zahir Pajaziti është bëhet në Kompleksin Memorial në Turuqicë të Podujevës.

Gjatë ditës së sotme do të mbahet akademia përkujtimore me rastin e 20-vjetorit të rënies së Heronjve të Kombit, Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, në Sallen e Kuqe e Pallatit të Rinisë në Prishtinë./Indeksonline/

https://www.youtube.com/watch?v=Ygb2odrDJqs&feature=youtu.be

Artikulli paraprakMediat serbe: Së shpejti treni Nish-Merdare
Artikulli tjetërBashkëluftëtarët nderojnë Zahirin