Real Madrid transferon një yll nga Premierliga (Foto)

Real Madrid po synon ta transferoj Dele Alli nga Tottenhamit

Drejtuesit e Real Madridit po bëhen gati për afatin kalimtar të verës, pasi gjatë dimrit nuk kanë të drejtë të blejnë lojtarë.

Sipas të përditshmes sportive madrilene, AS. Los Blancos po synon ta transferoj Dele Allin nga Tottenham, përcjell Express.

AS shkruan se Alli, i cili ka shkëlqyer këtë sezon në Premierligë, është objektiv i madh i Real Madridit.

Por, Alli, i cili ka kontratë me Tottenhamit deri në vitin 2022, kërkohet edhe nga skuadra tjera të mëdha evropian. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakAmerika blindon Evropën, mijëra ushtarë dhe tanke zbarkojnë në Poloni (Foto)
Artikulli tjetërJa pse u largua Labi nga RTV21