Raportimi i PodujevaPRESS del i sakt, Agim Veliu mbetet jashtë kryesisë së LDK-së, hynë Ekrem Hyseni

Tani më kur është publikuar lista e plot e kryesisë së LDK-së, shihet që aty mungon emri i Agim veliut dhe në vend të tij hynë Ekrem Hyseni. PodujevaPRESS ka dy ditë që ka raportuar për këtë.

Kjo është lista e plotë të strukturave të reja të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Më poshtë, emrat e plotë:

Kryetar Lumir Abdixhiku

Nënkryetar: Lutfi Haziri, Gazmend Muhaxheri, Anton Quni si dhe Shqipe Mjekiqi

Sekretar: Imri Ahmeti

Anëtarë:

Kujtim Shala

Avdullah Hoti

Hykmete Bajrami

Arben Gashi

Armend Zemaj

Sibel Halimi

Doruntinë Maloku

Ekrem Hyseni

Ardian Shala

Xhafer Tahiri

Alban Zogaj

Vlora Dumoshi

Safet Kamberi

Brikenda Kryeziu

Fadil Krasniqi

Sokol Haliti

Teuta Sahatqija

Valon Murtezaj

Besian Mustafa

Lutfi Zharku

Muhamet Hamiti

Faton Bislimi

Rrezarta Krasniqi

Ilir Ferati

Besa Gaxherri

Kryetare e Forumit të Gruas: Lirije Kajtazi

Forumit Rinor: Fidan Rekaliu