Raporti i policisë për aksidentin e djeshëm në Batllavë, 3 të lënduar

Tre persona kanë mbetur të lënduar në një aksident trafiku në fshatin Batllavë të Podujevës.

Policia e Kosovës i ka thënë KOHËS se një veturë ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga.

Rasti ka ndodhur të dielën rreth orës 17:00, derisa të lënduarit janë dërguar për trajtim mjekësor.

“Njësia rajonale e trafikut ka dalë në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim për zbardhjen e shkaqeve të këtij vetë aksidenti”, thuhet nga Policia.