Policia në Podujevë arreston personin që goditi 12 vjeçarin me veturë

Personi i cili kishte goditur me veturë një fëmijë të moshës 12 vjeçare me inicialet A. F dje në shatin Peran të Podujevës, është arrestuar po këtë ditë rreth orës 13:40 minuta nga Policia e Kosovës, njofton PodujevaPress.

Këtë e ka bërë të ditur PK përmes raportit 24 orësh ku thotë se personi i cili dyshohet se nga pakujdesia e ka goditur viktimën mashkull, është arrestuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

Nga ky aksident i godituri ka marrë disa lëndime të rënda trupore meqë rast është dërguar në QKUK për tretman mjekësorë. /PodujevaPress/

Artikulli paraprakKUJDES: Monedha të falsifikuara qarkullojnë në Prishtinë
Artikulli tjetërPO NDODH TANI: Policia e Kosovës është duke zhvilluar një aksion të gjerë në nivel vendi.