Policia kap në flagrancë personin që falsifikojë dokumente

Një person ka falsifikuar dokumente të cilat i kishte sjellë në njërën nga ministrit e Kosovës për tu vulosur.

Mirëpo i njëjti i është kapur nga Policia e Kosovës dhe është dërguar në stacionin policor, shkruan Gazeta Infokus.

Kështu ka bërë të ditur Policia përmes raportit 24-orësh.

Ngjarja ka ndodhur të martën rreth orës 09:00.

“Është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar pasi që i njëjti ka sjell disa dokumente të falsifikuar për tu vulosur në një ministri. Dokumentet janë konfiskuar, me vendim të prokurorit, i dyshuari është liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt”, thuhet në raport.