Podujevë, Policia konfiskon bimë kanabisi

Policia e Kosovës në orët e para të mëngjesit të djeshëm ka ndërmarr një aksion në rrugën “Shaban Kopalla” në Podujevë.

Në vendin e ngjarjes, Policia ka arritur të konfiskoj 57 bimë kanabisi të madhësive të ndryshme. Nuk raportohet për të arrestuar.

Raporti i Policisë:

“Rr. Shaban Kopalla, Podujevë 04.06.2021-03:30. Njësitet policore pas pranimit të informatës për bimë që dyshohet të jenë narkotike, kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe kanë gjetur dhe konfiskuar 57-copë bimë  narkotike të llojit kanabis, të madhësive të ndryshme  10-60 cm gjatësi. Lidhur me rastin, është informuar edhe prokurori, ndërsa njësitet policore janë duke hetuar rastin”, thuhet ne raportin 24 orësh të Policisë së Kosovës.