PODUJEVË: Mbahet Turneu Tradicional “Kupa e Qyteteve” në futsall, në nderim të dëshmorëve

0

Në një njoftim për media, organizatorët e Turneut Tradicional “Kupa e Qyteteve” në futsall, që mbahet në Podujevë, kanë njoftuar se edhe këtë vit për të tetën herë radhazi, do të vazhdojë ky turne në nderim të heronjëve Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, transmeton portali PodujevaPRESS.com.

Organizatorët nga klubi i futsallit “BB Llapi”, kanë treguar se turneu mbahet në Palestrën “Hakif Zejnullahu”. Hapja e turneut bëhet më datën 26 janar 2018 duke filluar nga ora 12:00.

Në këtë turne marrin pjesë shtatë ekipe që përfaqësojnë qytetet: Podujevën,Prishtinën,Skenderaj,Mitrovica,Gjilanin Obiliqi dhe Vitia.

Finalja luhet në Prishtinë më 31 janar 2019. PodujevaPRESS.com