Përvjetori i 11-të i vdekjes se Rugovës ndan Agim Veliun me Lutfi Hazirin (Foto)

Dy nënkryetarët e LDK-së, Agim Veliu dhe Lutfi Haziri janë përplasur keq mes vete.

Kryetari i Komunës se Podujevës dhe ai i Gjilanit janë rivalët edhe më të mëdhenj për të pasuar Mustafën në krye të LDK-së.

Përplasja e tyre është konfirmuar sot kur në 11 vjetorin e vdekjës se ish presidentit të Kosovëa, Ibrahim Rugova u organizuan dy akademi, një në Prishtinë dhe tjetra në Gjilan, shkruan Indeksonline.

E këto dy aktivitete i ka injoruar në tërësi kreu i kësaj partie, Isa Mustafa i cili nuk është parë sot askund gjatë ditës. Atij i ka mjaftuar vetëm një status në ‘Facebook’ për të folur për Rugovën.

Është interesant fakti se në të dy organizimet janë parë familjarët e Ibrahim Rugovës./Indeksonline/

Artikulli paraprakMediat Greke: Amerika po armatosë Shqipërinë pas tensioneve Kosovë-Serbi
Artikulli tjetërZvicra ka nevojë për 134 000 punëtorë të rinj