Parashikimi i motit për ditët e fundit të muajit maj

29.05 – Më ngrohtë. Në mëngjes kryesisht me diell. Ditën vransira dhe intervale me diell, por pa të reshura.

30.05 – Më ftohtë, kryesisht vranët, e gjatë ditës kohëpaskohe me reshje të dobëta shiu.

31.05 – Kryesisht me vransira dhe intervale me diell gjatë ditës. Priten rrebeshe të shkurta shiu me bubullima.