Një pjesë e tavanit bie mbi shtratin e nënës me foshnjën e saj në QKUK

Një pjesë e tavanit ka rënë mbi shtratin e një nëne në spital, e cila ishte shtrirë me foshnjën e saj.

Kjo ka ndodhur në klinikën e Neonatologjisë në QKUK, ku një pllakë e armstrongut ka rënë mbi shtratin e nënës, shkruan Gazeta Online Reporteri.net.

Gazetari Bujar Vitija ka shpërndarë edhe pamje nga ky rast, që për më tepër dëshmon pasigurinë në objekte publike.

“Pllaka e armstrongut nga tavani bie mbi shtratin e nenes ne Neonatologji te QKUK-se, e cila ishte e shtrire bashke me foshnjen e saj. Dmth kaq eshte siguria e objekteve dhe pergjegjesia e atyre qe i kryejne keto pune ne QKUK, qysh je tu u trajtu mundet me te ra tavani mbi koke. Çka nese kish ra mbi foshnjen?! Zot runa!”, shkroi ai. /Reporteri.net/.

Postimi i tij:

Artikulli paraprakDrejtoria e Inspeksionit në Podujevë me aksion në furrat e bukës për kontrollimin e gramazhës së bukës
Artikulli tjetërS’kalon Trusti, Tahiri: Zoti pa ju vra mos e lashtë!