Ngritet niveli i ujit në lumin Llap. A do të ketë vërshime?! (Video+foto)

Ngritja e menjëhershme e temperaturave nga -13*C në 7*C mbrenda pak ditësh ka bërë që niveli i ujit në lumin Llap të rritet shumë shpejt, njofton PodujevaPRESS.

Bora e rënë gjatë gjithë janarit pothuajse është shkrirë e gjitha, ndërsa meteorologët bëjnë me dije se në zonat malore as 15% e borës së grumbulluar nuk ka arritur të shkrihet si pasojë e temperaturave më të ulta në male.

Nese temperaturat vazhdojnë të jenë të larta dhe bora nga malet vazhdon të shkrihet me këtë ritem, shumë fshatra të Podujevës rrezikojnë të vërshohen./PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakPDK në Podujevë e pavendosur se me cilin kandidat do të garojë në zgjedhjet lokale 2017
Artikulli tjetërEXLUSIVE: Në Podujevë ndër vite kanë punuar qindra mësimdhënës të pakualifikuar!