Nesër, 26 dhjetori është festë zyrtare (ditë pushimi)

Nesër, e hënë, 26 dhjetor  është festë zyrtare dhe asnjë institucion shtetëror nuk punon, kjo informatë shpresojmë të arrin tek të gjitha ata qytetarë të cilët kanë planifikuar të kryejnë ndonjë shërbim pranë komunës së Podujevës, sidomos ata që kanë ardhur nga perëndimi për festat e fundvitit.

Sipas Ligjit për festat zyrtare në Republikën e Kosovës, në kalendarin e festave zyrtare për vitin 2016 janë të evidentuara 11 festa zyrtare, ndërsa e fundit me 25 dhjetor janë Krishtlinjdjet katolike. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakBULLIQI I PËRGJIGJET KRYEMINISTRIT PËR AKUZËN “SHËRBËTOR I OPOZITËS”
Artikulli tjetërChelsea dëshpëron James Rodriguezin