Ndryshime në kabinetin e Bulliqit, kush u largua e kush u ngritë në pozitë

Kryetari i komunës së Podujevës, Shpejtim Bulliqi ka bërë disa ndryshime në stafin e tij, transmeton PodujevaPress.

Burimet tona kanë treguar se Mujë Munolli i cili deri para pak ditësh kishte pozitën e shefit të kabinetit tani është liruar nga detyra. Këtë pozitë e mban tani ish asistentja e kryetarit,Edonë Çitaku.

Në faqen e Komunës së Podujevës ende figurojnë emërimet e vjetra dhe nuk janë bërë përmirësimet.

Pozitën e asistentës së kryetarit e ka Leonora Dervisholli e cila deri para pak ditësh kishte një pozitë tjetër.

Burimet tona kanë treguar se lëvizje ka edhe brenda stafit civil, ku kryetari ka bërë disa lëvizje të tilla.

Se a do të ketë ndryshime edhe në pozitat e drejtorëve mbetet të shihet pasi që të gjithë janë ushtrues detyre./podujevapress.net/

Artikulli paraprakKomuna e Podujevës ka një lajm të mirë për studentët llapjan
Artikulli tjetërVjen lajmi i fundit për liberalizimin e vizave