Moti për nesër dhe ditët në vazhdim

0

Nesër në vendin tonë do të mbajë mot kryesisht me diell, ndërsa pasdite me vranësira e mundësi për reshje shiu.

Më poshtë mund të informoheni për motin edhe në ditët në vazhdim, transmeton Indeksonline.

4.08 – Kryesisht me diell. Pasdite me vransira lokale, me mundësi për riga lokale shiu.

5.08 – Kryesisht me diell.

6.08-7.08 – Nxehtë, kryesisht me diell.

Temperaturat e ajrit në fundjavë do të pësojnë rënie të lehtë, e nga java e ardhshme do të shënojnë rënie të theksuar mbi vlera mesatare.

Minimalet do të zbresin nga 18C deri në 12C, e maksimalet do të zbresin deri në 25C në fundjavë, e javën e ardhshme do të shënojnë rritje deri në33C.

Do të fryj erë mesatare nga krahu verior 4-12m/s.

Shtypja atmosferike do të zbres nën vlera normale, e më pas do të shënojë ngritje.