Moti na befason, këto temperature pritën ditëve në  vijim (Foto)

Filimi i vitit 2017 ishtë shumë i ftohtë, aq sa e cilësoi vitin 2017 si njërin ndër vitet më të ftohta në këto 10 vitet e fundit.

Në fillim të janarit temperaturat janë regjistruar deri në -28*C, dhe pothuajse cdo ditë temertaurat kanë qenë në minus (-*C), ndërsa nga e merkura e kësaj javë priten ngritje e temperaturave, ku maksimalja do të shënoj 7*C të dielen , ndwrsa do të vazhdojnë deri në fund të javës së ardhshme ku më pas pritet prap kthimi i reshjeve të lehta të borës në viset malore. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakHap pas hapi: Si jam bërë femra më e pasur në botë
Artikulli tjetërUshtarët italian bëjnë shqiponjën me duar!