Mimoza Stublla-Abdullahu bëri betimin sot si asamblesite në Kuvendin Komunal të Podujevës

Kuvendi i komunës së Podujevës mbajti mbledhjen e radhës, njofton PodujevaPRESS.net

Punimet e seancës, edhe këtë radhë siç parashihet me rregullore, i udhëhoqi anëtari më i moshuar i kuvendit HIlmi Hoxha, ndërsa prezent në seancë ishte edhe kryetari i komunës, Shpejtim Bulliqi.

Në fillim të seancës u betuan dy anëtarët e rinj të kuvendit, Fahri Hasani nga LDK dhe Mimoza Abdullahu-Stublla nga PDK, të cilët zëvendësuan Ekrem Hysenin dhe Floretë Zejnullahun.

Mimoza ishte edhe mandatin e kaluar asamblesite nga radhët e PDK-së.

Artikulli paraprakPas dështimit të zgjedhjes së kryesuesit ky është njoftimi i fundit nga Komuna e Podujevës
Artikulli tjetërBuzhala i KEDS-it, tregon se a do të ketë nesër reduktime