Mësoni si ta ndizni veturën me ndihmën e litarit, nëse akumulatori nuk punon [Video]

Temperaturat e ulëta gjatë dimrit mund të rezultojnë me dëmtimin e veturës, apo më saktësisht akumulatorin, duke e dobësuar atë.

Nëpërmjet kësaj video e cila tregon një trik, se si mund ta ndizni videon me ndihmën e një litari, atëherë mund ta evitoni këtë problem.

Për më shumë shikoni videon.

Artikulli paraprakKRU”Prishtina” bënë apel për kujdes dhe bashkëpunim me ekipet e ujësjellësit pas ngritjes së temperatuarave
Artikulli tjetërRrahje mes nxënësve në Podujevë