Manchester City largon shtatë lojtarë në fund të sezonit

Yaya Toure, Jesus Navas, Willy Caballero, Pablo Zabaleta, Bacary Sagna, Gael Clichy dhe Aleksandar Kolarov janë lojtarët që do të lartohen nga Pep Guardiola,transmeton Telegrafi.

Manchester City do të lirojë shtatë lojtarë sipas gazetës së njohur spanjolle AS.

Në krye të listës janë Yaya Toure dhe Jesus Navas.

Nuk mungojnë as emrat e Willy Caballero, Pablo Zabaleta, Bacary Sagna, Gael Clichy dhe Aleksandar Kolarov.

Të gjithëve iu skadon kontrata në fund të vitit dhe klubi nuk e ka ndërmend të rinovojë. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakGriezmann transferohet në Angli për 100 milionë funte
Artikulli tjetërButrinti: Tuna më refuzoi, tani po kërkoj një tjetër këngëtare