Llapjanit ia vjedhin tri pajisje për prodhimin e kriptovalutave

Tri pajisje për prodhimin e kriptovalutave të cilat ndodheshin në shtëpinë e një llapjani kanë rënë në dorën e hajnave në komunën e Podujevës.

Policia përmes raportit 24 orësh njofton se rasti ka ndodhur të enjten rreth orës 21:30, shkruan Reporteri.net.

“Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se person-a të panjohur me forcë kanë depërtuar në brendinë e shtëpisë së tij dhe nga aty kanë vjedhur tri paisje për prodhimin e kriptovalutave.”, thuhet në njoftimin e Policisë.

Rasti vazhdon të hetohet.