Llapjanët për pikë të qefit e vizitojnë kufirin në Përpellac (Foto)

Ndërsa gjithandej veriut është problem që të vizitohen pikat kufitare, disa banorë të fshatit Dumnicë të Podujevës kanë zgjedhur që ta vizitojnë sot vijën kufitare e cila ndanë Kosovën me Serbinë, në pikën kufitare në Përpellac.

Sigurisht, deklaratat e forta të administratës së re të SHBA-së, për sigurinë e territorialitetit të Kosovës dhe krijimit të ushtrisë së Kosovës, ka ndikuar në ndjesinë e sigurisë dhe besimit.

Falënderojmë banorët që kanë derguar këtë foto. /PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakGruevski pranon kërkesat e shqiptarëve
Artikulli tjetërÇaji i gjelbërt është i dobishëm për këto 11 sëmundje, nga humbja e peshës e deri te …!