Llapi kalon në gjysmëfinale, eliminon Gjilanin

Fituesi në fuqi i Kupës së Kosovës, Llapi është kualifikuar në gjysmëfinale të Kupës së Kosovës në futboll.

Skuadra e Llapit, të mërkurën në stadiumin “Zahir Pajaziti” në Podujevë, e ka mposhtur Gjilanin me rezultatin 2:0.

Dy golat, Llapi i ka shënuar në fund të ndeshjes. Fillimisht, në minutën e 85-të, Llapin e kaloi në epërsi Drilon Fazliu ndërsa në minutën e parë të kohës shtesë, vendasit shënuan edhe golin e dytë me brazilianin Alef Firmino për të konfirmuar fitoren dhe kalimin në gjysmëfinale të kësaj gare.

Artikulli paraprakNdahen 70 mijë euro për pako ushqimore dhe higjenike për familjet në nevojë në Podujevë
Artikulli tjetërBatatina: Me ndërrime ta shkatërrojë edhe Mourinhon