Liqeni i Batllavës, ashtu si nuk e keni parë më parë (VIDEO)

Temperaturat e ftohta dimërore që kanë përfshirë Kosovën, veç vështirësive që ka sjellë në rrugë dhe në aspekte tjera, bora dhe dimri kanë mundësuar edhe shumë atraksione.

Tre të rinjtë nga Drenasi, të njohur për xhirime të ndryshme, kanë realizuar disa pamje në liqenin e Batllavës, i cili është mbuluar nga bora dhe akulli.

Ata kanë sjellë pamje të ndryshme të realizuara përmes dornit, duke prezantuar bukuritë dimërore të Batllavës si asnjëherë më parë.

Të rinjtë ditë më parë kanë sjellë edhe pamje nga Kalaja e Prizrenit, duke shpalosur bukuritë e saj për shikuesit, transmeton KosovaPress/

https://www.youtube.com/watch?v=UHxXUIBSF9s

 

Artikulli paraprakProtestë gjithëpopullore në mbështetje të Haradinajt
Artikulli tjetërUshqimet që ndikojnë në gjatësinë e fëmijëve