Latif Gashi: Zahiri, Hakifi e Edmondi e ndërruan historinë

Latif Gashi i cili ishte njëri prej komandantëve të Zonës Operative të Llapit sot në 20 vjetorin e rënjes së tre heronjëve të kombit Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha, në faqen e tij në “facebook” ka shkruar se: Komandant Zahiri, Hakifi dhe Edmondi e nisën luftën e UÇK-së, e cila rezultoi me ndrrimin e historisë tonë nga robëria në liri….!

Ky është postimi i tij:

Sot 20 vite më parë, ranë heroikisht në alatarin e lirisë, Zahir Pajaziti, Hakif Zejnullahu dhe Edmond Hoxha.
Komandant Zahiri, Hakifi dhe Edmondi e nisën luftën e UÇK-së, e cila rezultoi me ndrrimin e historisë tonë nga robëria në liri….!
Lufta, gjaku i tyre dhe i të gjithë dëshmorëve tjerë u bën themele të lirisë dhe historisë së atdheut tonë.
Lavdi dëshmorëve të kombit. LG

Artikulli paraprakÇantë e dyshimtë afër shkollës Elena Gjika, policia rrethon vendin
Artikulli tjetërNesër këto fshatra të Podujevës mbesin pa rrymë