LAJMI I FUNDIT: Fillon rrënimi i murit në Mitrovicë (VIDEO)

Pas arritjes së marrëveshjes për murin në veri të Mitrovicës nga autoritetet e Kosovës dhe përfaqësuesve serb të Mitrovicës, ka filluar të punohet në këtë drejtim.

Tashmë ka filluar të sigurohet punishtja me pllaka të metalta që të rrethon murin, pasi në marrëveshjen e mbrëmshme të nënshkruar nga kryeministri Isa Mustafa, ambasadori amerikan Greg Delawie dhe kryetari i veriu Goran Rakiq, thuhet se palët janë marr vesh që muri të rrënohet sot ose nesër, raporton lajmi.net.

Në veri janë parë edhe policë civilë që po e përcjellin gjendjen, por gjithashtu janë parë edhe pjesëtarë të UNMIK-ut duke filmuar fillimin e punimeve.

Artikulli paraprakEXLUSIVE: Në Podujevë ndër vite kanë punuar qindra mësimdhënës të pakualifikuar!
Artikulli tjetërZyra e BE’së publikon fotot kur u arrit marrëveshje për rrënimin e murit (FOTO)