Lajm i keq për ata që kanë borxhe, ujësjellësi i Prishtinës nga sot fillon me shkyçje për të gjithë borxhlinjtë

Kompania Rajonale e Ujësjellësit, “Prishtina”, ka njoftuar të enjten se do të fillojë me shkyçjen për të gjithë konsumatorët që kanë borxhe ndaj shërbimeve të ujit.

Sipas njoftimit të kësaj kompania, meqenëse situata me pandeminë është normalizuar, tani sipas tyre, janë hapur të gjitha rrugët ligjore për të filluar me shkyçje. Këtë nismë, KRU “Prishtina” thotë se e bazon në vendimin e Autoritetit Rregullator për Shërbimet e Ujit.

“Bazuar në vendimin e ARRU-së, Ujësjellësit të Prishtinës iu janë hapur të gjitha rrugët ligjore që nga sot të fillojë me shkyçjen e të gjithë konsumatorëve borxhlinj të shërbimeve të ujit”, thuhet në njoftim.

Përveç bizneseve dhe institucioneve, shkyçja vlen edhe për konsumatorët shtëpiak/individual.

Artikulli paraprakDoli pa i kërkuar leje, babai e bën për spital vajzën e tij të mitur
Artikulli tjetër18-vjeçarja në Podujevë kërkon ndihmën e Policisë, thotë se e sulmoi seksualisht vëllai i kunatës së saj