Ky është vendimi i Serbisë për rastin Haradinaj

Ministria serbe e Drejtësisë e ka dërguar kërkesën zyrtare për ekstradimin e Ramush Haradinajt, shkruan Indeksonline.

Vendimi thuhet të jetë përkthyer në gjuhën frënge dhe i është dorëzuar gjykatës së Colmarit, shkruan Kurir.

Me këtë vendim pritet përshpejtimi i procedurës në rastin Haradinaj.

Artikulli paraprakShërohet nga puçrrat e rënda në fytyrë, tregon sekretin prapa transformimit të tij
Artikulli tjetërUjku shëtit lirshëm nëpër qytet (Foto)