Ky është personi i cili dje zhbllokoi nga bora rrugët e Llaushës (Foto)

Portali PodujevaPRESS kishte raportuar dje për një rast se si një banor i fshatit Llaushë nga familja e madhe Dushkolli me makinerit e familjes kishte hapur vullnetarisht rrugët e fshatit Llaushë. Ky lajmi ishtë shpërndarë qindra herë nga qytetar të ndryshëm të Podujevës.

Ja kush po i pastron rrugët e Llaushës (foto)

Në adresë të PodujevaPRESS kanë ardhur informata se bëhet fjale për Isuf Osmanin, i cili kishte ndezur me mëngjes eskavatorin e familjes dhe ju kishte ndal në ndihmë banorëve të Llaushës, rrugët e të cilëve ishin bllokuar nga bora e madhe.

PodujevaPRESS vlerëson lartë gjestin human të z. Isuf Osmani. /PodujevaPRESS/

  

 

 

Artikulli paraprakLojtari më i ri i klubit Llapi është ish futbollisti i Dritës, Alban Mavriqi.
Artikulli tjetëriPhone 8 do të mbushet pa tela?