Kryeministri thotë se vendimi për murin merret sot

Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, gjatë një konferencë të përbashkët me sekretarin e NATO-s, Jens Stoltenberg, u pyet edhe rreth murit në veri, transmeton koha.net.

Ai tha se sot pritet të zgjidhet kjo çështje dhe do të ketë një takim mes Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor dhe përfaqësuesve të serbëve në veri.

Artikulli paraprakUaa! Edhe Flaka Krelani e qet gjoksin jashtë (Foto)
Artikulli tjetërArsim Fazliu, Naser Miftari dhe Hysen Lala u dënuan nga Gjykata e Prishtinës me nga 4 vjet e 10 muaj burg secili