Kjo është “Vetura e Pavarësisë”, e ngjyrosur nga një gjakovar (Foto)

Për nder të ditës së Pavarësisë, një qytetar ka vendosur që makinën e tij ta ngjyros me ngjyrat e flamurit të Kosovës.

 

Bëhet fjalë për, Rafaell Prenrecaj nga fshati Bishtazhin i Komunës së Gjakovës, njofton Klan Kosova.

Vetura që ka marrë ngjyrat verdhë dhe kaltër, është markë Volkswagen Caffer e prodhuar në vitin 1973, kurse pronari i ka dhënë këtë pamje vite më parë.

Kështu duke nga një kënd tjetër, Vetura e Pavarësisë: