Këto 6 fshatra të Podujevës sot do të mbesin pa rrymë!

Në njoftimin zyrtar që ka bërë KEDS, sot në Podujevë pa rrymë do të mbesin këto 6 fshatra: Batllava, Orlani, Kalatica, Braina, Metergovci, Berveniku./PodujevaPRESS/

Njoftimi i plot:

Më  19.01.2017  në NS 35/10(20) kV Batllava do të shkyçet:
• Dalja 10 kV  Orllani (Kodi:14015002) prej orës 10:30 deri në ora 15:00.
Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Kushevë, Gibovci, Shkolla e vjetër, Xhamia e vjetër, Kalatica, Braina, Berveniku, Bllata, Metergovci1 dhe 2,Orllani,Vikendicat,Te Zahir Pajaziti
Arsyeja e ndërprerjes: Punime në projektin Dislokimi i NS 10/0,4 kV Quka Brain.

Artikulli paraprakSHBA sjell qindra mjete ushtarake të blinduara edhe në Shqipëri, çfarë po ndodh? (Foto)
Artikulli tjetërRrugët e Herticës, Dumoshit, Dobratinit, Gllamnikut, Sfeqlës, Ballofcit e  Llaushës të bllokuara nga bora (foto)