Këta do të jenë ministrat e rinj të qeverisë “Rama” (Emrat)

Pas mbledhjes së kryesisë së Partisë Socialiste, kreu i ekzekutivit Rama zgjodhi edhe 4 ministrat e rinj të kabinetit.

Kështu Olta Xhaçka, Ogerta Manastriliu, Fatmir Xhafaj dhe Eduard Shalsi do të jenë ministrat e rinj.

Në këtë mënyrë Rama riformaton kabinetin pas shkarkimit të Tahirit, Klosit, Çuçit dhe Beqajt.

Fatmir Xhafaj do të jetë ministri i ri i Brendshëm duke zëvendësuar Saimir Tahirin.

Surprizë ishte emri i Ogerta Manastriliut, drejtoresha e QSUT-së. do të marrë postin e ministres së Shëndetësisë, të lënë bosh nga Ilir Beqaj.

Po kështu Eduard Shalsi do të zëvendësojë Bledi Çuçin në ministrinë për Çështjet Vendore.

Emri i ministrit të fundit është ai i Olta Xhaçkës që do të drejtojë ministrinë e Rinisë dhe Çështjeve Sociale në vend të Blendi Klosit./Gazeta Express