Këta do të jenë 58 deputetët e Vetëvendosjes, kalojnë të gjithë llapjanët

Komisioni Qendror i zgjedhjeve ka shpallur sot rezultatet përfundimtare të zgjedhjeve të 14 shkurtit.

Sipas rezultateve Vetëvendosje ka marr 49.95 përqind të votave.

Ndërsa pesë më të votuarit e kësaj partie janë Vjosa Osmani, Glauk Konjufca, Arben Vitia, Donika gërvalla dhe Vafsije Krasniqi.

Armiku kryesor i diabetit është gjetur tashmë! Sheqeri bie në 4.6

Vjosa Osmani ka marrë 300 mijë e 788 vota, Glauk Konjufca ka marrë 200 mijë e 641 vota, Arben Vitija ka marrë 107 mijë e 813 vota, Donika Gërvalla me 71 mijë e 720 vota dhe Vasfije Krasniqi me 60 mijë e 885.

Më poshtë gjeni listën e plotë të deputetëve.