Kështu e liruan rrugën banorët e fshatit Llapashticë (Video+Foto)

Banorët e fshatit Llapashticë janë kujdesur vetë, që ta lirojnë rrugën e fshatit.

Sot në shumë fshatra të Podujevës rrugët kanë qenë të bllokuara, por banorët nuk ka qëndruar duarkryq dhe kanë marrë iniciativë me pajisjet dhe mjete që kanë pasur në dispozicion t’i lirojnë rrugët për qarkullim.

Ndërsa zyrtarët komunal kanë thënë se është e pamundur të lirohen rrugët e 78 fshatrave sa ka Podujeva, brenda një dite./PodujevaPRESS/

Artikulli paraprakMiratohet Ligji për Akademinë e Drejtësisë
Artikulli tjetërKjo është gjendja e rrugëve të qytetit (foto)