Këngëtari Dashnor Diko i shpëton për mrekulli sulmit në Berlin

Këngëtari Shqiptar, Dashnor Diko një ditë më parë ka qenë me familjen në tregun e krishtlindjeve në Berlin, aty ku edhe ndodhi sulmi që la të vdekur 12 persona

Në një postim në FB, Diko thotë se kishte qenë aty me familjen e tij një ditë më parë, duke falenderuar zotin që i ka shpëtuar.

“Faleminderit o zot. Në Berlin, në vendin ku ka ndodhur tragjedia ishim mbrëmë tre familje bashkë me fëmijët tanë të cilët morën kënaqësinë e atomosferes tek ato lojëra, zoti na paska ruajtur dhe keq ardhje në maksimum për ata viktima”,shkruan këngëtari.

Artikulli paraprakFBI parandalon një sulm terrorist të ngjashëm me atë në Nice
Artikulli tjetërRreziku që vjen nga mbjellja e thonjve