Kënga “Despacito”, ringjall Puerto Rikon vetëm dy muaj pas falimentimit (Video)

0

Vetëm dy muaj më parë, guvernatori i Porto Rikos, Ricardo Rose, shpalli falimentimin e shtetit në mënyrë që ristrukturohet borxhi prej 70 miliardë dollarësh.

Megjithatë, raportohet kanë gjetur se hiti global “Despasito” të këngëtarit Luis Fonsi dhe Daddy Yanke ka ngritur interesimin e madh turistik në këtë vend, transmeton Indeksonline.

Interesi turistik në Porto Riko është rritur në 45 përqind që kur kënga filloi të dërgjohet nëpër gjithë botën, zbulon “Un Nuevo Dia”.

Kjo gjë u bë e mundur vetëm nga fraza e kësaj kënge “Ne do ta bëjmë në plazhin e Puerto Rikos” dhe nga pamjet fantastike të këtij vendi në video-klipin e njërës prej këngëve më të famshme në botë./Indeksonline/